Cedevita bolja od Partizana u polufinala ABA lige. Nesportski potez Marka Tomasa

0
SHARE

Večeras je u zagrebačkom Domu sportova odigrana “majstorica” polufinala ABA lige u kojoj je domaća Cedevita pobijedila beogradski Partizan rezultatom 87:78 i tako se plasirala u finale ovoga regionalnog košarkaškog takmičenja.

Ovo je četvrti put u nizu da igrači Partizana ne uspijevaju da se plasiraju finala, a treći put da ih u tome zaustavljaju upravo igrači Cedevite.

Cedevita je dominirala tokom cijelog toka utakmice, a domaćin je stekao dvocifrenu prednost u drugoj četvrtini utakmice nakon tri uzastopne trojke bosanskohercegovačkog reprezentativca Džanana Muse.

Crno-bijeli se vraćaju trojkama u završnici treće četvrtine, te uspijevaju da smanje na 73:70 pred samu završnicu, ali promašuju pet šuteva u nizu (četiri trojke), pa Babić sa 11 poena u posljednja dva minuta rješava pitanje pobjednika.

Najbolji u ekipi Cedevite bili su Džanan Musa i Miro Bilan sa 16 postignutih koševa, dok je u ekipi Partizana najefikasniji bio Will Hatcher sa 16 poena i 7 asistencija.

Na samom kraju utakmice došlo je do nepotrebnog incidenta, nakon nesportskog poteza igrača Cedevite Marka Tomasa, koji je, na određen način, pokušao da ponizi igrače Partizana, konkretno Uroša Lukovića, kada mu je, samo nekoliko sekundi prije kraja utakmice, dodao loptu u reketu Partizana, a zatim mu rekao: “Hajde sada šutiraj na koš”.

Reagujući na tu nesportsku provokaciju, ostali igrači Partizana tada su okružili Tomasa, i umalo je došlo do tuče. Sve je na kraju smirio trener Cedevite Veljko Mršić, kada je tražio time-out, kako bi se smirile strasti i izbjegao veći incident.

Zagrebački tim je prvi finalista ABA lige u sezoni 2016/2017. i čeka majstoricu iz drugog polufinala, u kojem Crvena Zvezda dočekuje Budućnost u utorak u Železniku.