Džeko dvostruki strijelac u novoj pobjedi Rome

0
SHARE

07.02.2017.

Večeras je na rimskom stadionu Olimpico odigrana posljednja utakmica 23. kola talijanske Serie A, u kojoj su se sastali domaća Roma i gostujuća Fiorentina.

Bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko nastavlja sa pružanjem odličnih partija, potvrđujući time sjajnu ovogodišnju formu. Naš kapiten je i u ovoj utakmici bio strijelac, a gol je postigao u 39. minuti, kada je nakon sjajnog dodavanja De Rosija odlično primio loptu u šesnaestercu Fiorentine i manirom rasnog strijelca, što Džeko i jeste, matirao nemoćnog golmana Tatarusanua.

Drugi gol za Romu postigao je Fazio, nakon još jedne asistencije Danielea De Rossija u 58. minuti, dok je treći gol za Romu postigao Radja Nainngolan u 75. minuti susreta, nakon asistencije Strootmana, a u akciji je opet učestvovao i Edin Džeko.

Koliko je Džeko ove godine spreman i odlučan da pruži najbolje što može pokazuje Romin četvrti, a njegov drugi gol, kada je sam donekle pritisnuo i natjerao odbranu Fiorentine na grešku, oduzeo loptu i postigao konačan rezultat Roma-Fiorentina 4:0.

S ova dva postignuta gola Edin Džeko se je sa 17 postignutih golova izdvojio na vrhu liste strijelaca Serie A, a uz ove postignute golove, naš kapiten je do sada upisao i dvije asistencije.

Roma se je ovom pobjedom ponovo vratila na drugo mjesto Serie A i sada, sa 50 osvojenih bodova, zaostaje 4 boda za vodećim Juventusom, koji ima i utakmicu manje.

U sljedećem kolu klub našeg reprezentativaca ide u goste Crotoneu, koji se nalazi na pretposljednjem 19. mjestu tablice Serie A.