Ibišević ponovo strijelac, Seferović pocrvenio

0
SHARE

Večeras je odigrana derbi utakmica 22. kola njemačke Bundeslige, susret Herthe iz Berlina i Eintrachta iz Frankfurta, dvije ekipe koje vode mrtvu trku za plasman za jednu od pozicija koje obezbjeđuju nastup u jednom od dva evropska klupska takmičenja.

Utakmicu su na Olimpijskom stadionu u Berlinu dobili domaćini, pobijedivši rezultatom 2:0. a istu su obilježila dva igrača bosanskih korjena, a danas reprezentativaca Bosne i Hercegovine i Švajcarske. Naravno, riječ je o kapitenu Herthe i našem reprezentativcu Vedadu Ibiševiću, rođenom u Vlasenici, te o Harisu Seferoviću, reprezentativcu Švajcarske, koji porijeklo vuče iz Sanskog Mosta.

Vedad Ibišević je u 52. minuti doveo domaćine u vodstvo, postigavši tako svoj 10. gol ove sezone.

Za razliku od Ibiševića, Haris Seferović je u 78. minuti napravio glupost i nakon završenog napada Eintrachta, bez lopte udario domaćeg igrača Niklasa Starka, zbog čega mu je glavni sudija Sascha Stegemann, nakon sugestije svoga pomoćnika, opravdano pokazao crveni karton i put u svlačionicu.

Hertha je ovom pobjedom prestigla Eintracht na tabeli i sada se sa 37 bodova nalazi na poziciji 5, koja vodi direktno u Evropa ligu, dok su gosti iz Frankfurta, nakon tri uzastopna poraza, sada na poziciji 6, koja vodi u kvalifikacije za Evropa ligu.