Luis Enrique je objavio da više neće biti trener Barcelone

0
SHARE

Na konferenciji za štampu, organizovanoj nakon što je Barcelona pobijedila Sporting rezultatom 6-1 na Campu Nou stadionu, trener domaćih Luis Enrique je objavio da neće produžiti ugovor i da će sljedeće sezone neko drugi trenirat Barcu.

– Neću produžiti ugovor, odlazim na kraju sezone. Treba mi odmor – rekao je Enrique.

Luis Enrique preuzeo je Barcelonu od Gerarda Tate Martina 2014. godine. S Kataloncima na klupi od deset mogućih trofeja osvojio je njih osam.

Dvaput je osvajao La Ligu, dvaput Kup kralja, jedan španski Superkup, Ligu prvaka, Uefin Superkup i Fifino Svjetsko prvenstvo. Dakle, od deset mogućih titula osvojio je njih osam, što ga svrstava među najbolje trenere u historiji Barcelone.

Luis Enrique je bio igračka legenda Reala i Barce, a na Camp Nou je stigao nakon jedne sezone na klupi Celte. U posljednje vrijeme španski mediji sve više pišu o mogućem razlazu Enriquea i Barcelona, a sad je to i sam Enrique potvrdio.

Katalonci su još u igri za naslov u La Ligi, u Kupu kralja su veliki favoriti protiv Alavesa u finalu, a u Ligi prvaka trebaju čudo protiv PSG-a koji ih je u prvoj utakmici u Parizu pobijedio sa ogromnih  4-0. Jedan od glavnih favorita za novog trenera Barcelone je Jorge Sampaoli, sadašnji trener Seville.