Željo bolji od Krupe – video

0
SHARE

Danas je u Krupi na Vrbasu odigrana posljednja utakmica 19. kola BH Telecom Premier lige BiH, u kojoj je gostujući Željezničar minimalnim rezultatom 1:0 pobijedio domaću ekipu Krupe.

Gosti su tokom cijelog susreta imali terensku inicijativu, a igrači Krupe su samo nekoliko puta došli pred gol Željezničara.

Trenutak odluke desio se je u 64. minuti, kada se je Ivan Lendrić, nakon centaršuta Zebe iz slobodnog udarca s lijeve strane terena i nespretne reakcije odbrane domaćina, najbolje snašao u kaznenom prostoru Krupe i nogom iz neposredne blizine proslijedio loptu u mrežu i tako postigao jedini gol na današnjoj utakmici.

Sve pohvale pripadaju kako domaćim igračima, tako i navijačima na fer i sportskom ponašanju. Igrači Željezničara su, nakon posljednjeg sudijskog zvižduka ispraćeni gromoglasnim aplauzom, a oficijelni spiker im je zaželio sve najbolje u nastavku prvenstva.

Nakon današnje pobjede, Željezničar zauzima 3. mjesto na tabeli, sa 35 osvojenih bodova, dok je Krupa ostala na 5. mjestu sa 30. osvojenih bodova.

U narednom, 20. kolu, Željezničar na Grbavici dočekuje Mlados Doboj Kakanj, dok Krupa ide u goste lideru na tabeli, ekipi Zrinjskog u Mostar.